Ana sayfa Sayfalar 7. Sınıf Ez De Yayıncılık Türkçe Çalışma Kitabı 3. Tema Okuma Kültürü...

7. Sınıf Ez De Yayıncılık Türkçe Çalışma Kitabı 3. Tema Okuma Kültürü Temaya Hazırlık Cevapları

165

Reklamı Kapat

7. Sınıf Türkçe Öğrenci Çalışma Kitabı Ez De Yayıncılık 3. Tema Okuma Kültürü Sayfa 63 Temaya Hazırlık Metni Etkinlik Soruları ve Cevapları,

Bir insanın kendisini geliştirebilmesi, çevresini daha iyi anlayabilmesi ve yorumlayabilmesi açısından okuması ve öğrenmesi çok önemlidir. Bu yüzden okullarda her daim öğrencilere daha fazla araştırma yapmaları, daha fazla okumaları ve öğrenmeleri tavsiye edilir. Bu sayede çocuklar da, ilerdeki yaşlarında hayatlarını daha iyi idare etmeyi, olayları çözümlemeyi başarırlar.

TEMAYA HAZIRLIK

7. Sınıf Ez De Yayıncılık Türkçe Çalışma Kitabı Sayfa 63 Cevabı

Yukarıdaki resimlerden de hareketle kitaplar, kütüphane ve okuma hakkındaki düşüncelerinizi yazınız. Yazdıklarınızı arkadaşlarınızla paylaşınız.

  • Cevap: Okunan her bir kitap, insana bir başka insanın gözünden hayatı öğretir ve ona yeni bir bakış açısı kazandırır. Dünyadaki insanlar, ancak karşısındakileri daha iyi anlayabildikleri sürece kültürlü, eğitimli bireyler olurlar. Daha çok okuyan, daha çok bilir ve hayatta daha başarılı, huzurlu olur. Nasıl ki boş bir kutuya vurulduğunda, dolu kutuya oranla daha çok ses çıkıyorsa, bilmeyen insanlar da tıpkı boş kutular gibi fazla ses çıkarırlar. Bilgeler ise susar ve analiz eder.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.