Ana sayfa 8.SINIF 8. Sınıf Top İnkilap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 95 – Ders ve...

8. Sınıf Top İnkilap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 95 – Ders ve Çalışma Kitapları cevapvesoru

33
8 Sinif Top inkilap Tarihi calma Kitabi Ders ve calisma Kitaplari cevabi
8 Sinif Top inkilap Tarihi calma Kitabi Ders ve calisma Kitaplari cevabi

Reklamı Kapat

Ortaokul 8. sınıf öğrencileri için Top Yayınlarının İnkilap Tarihi Çalışma kitabının tüm sayfaları bu sayfada sizler için hazırladık, buradaki cevaplar Tunanındır dikkat edelim.  Öğrenmede iyi sonuç almanın yolu, çok çalışmak değil etkin ve yeterli çalışmaktır. Etkili çalışma sistemi, görsel işitsel veya dokunsal sistemlerden hangisine sahip olursa olsun her öğrencinin mutlaka yapmak zorunda olduğu stratejileri içermektedir. Başarılı öğrencilerin en önemli başarı sırları işte bunlardır.

Aşağıda yanıtlar görülmektedir. Sayfaları çözdükçe güncelliyoruz, eğer çözümleri göremiyorsanız henüz çözülmemiştir. Bu sebeple bir süre sonra yeniden bakınız. Öğrencilerimize tavsiyemiz buradaki cevapları kitaplarına geçirmeden önce kendiniz yapıp burayı sadece kontrol amaçlı kullanmanızdır. İyi dersler…

Sayfanın Cevapları:

8. Sınıf İnkılap Tarihi Öğrenci Çalışma Kitabı Top Yayınları Sayfa 95, 96 5. Ünite Atatürkçülük Öz Değerlendirme Soruları ve Cevapları

Kitabınızın 5. ünitesi olan Atatürkçülük ünitesi kapsamında öğrendiğimiz olduğunuz tüm bilgileri öz değerlendirme formu sayesinde ölçerek hem bilgilerinizi kavramış olacaksınız hem de eksiklerinizi görebileceksiniz.

ÖZ DEĞERLENDİRME

8. Sınıf Top Yayıncılık İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 95 Cevabı

‘ATATÜRKÇÜLÜK” ünitesinde hangi konuları hangi düzeyde öğrendiğinizi değerlendirebilmek için aşağıdaki tabloda size uygun olan seçeneği “X” ile işaretleyiniz.

– bu bölümü çok iyi anladım
– bu bölümle ilgili eksiklerim var
– bu bölümü hiç anlayamadım

ÖLÇÜTLER

1 . Atatürkçülüğün amaç ve niteliklerini açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
2 . Dönemin şartlarını göz önünde bulundurarak dünyada ve ülkemizde Atatürk’ün düşünce sisteminin oluşmasında etkili olan olaylar hakkında değerlendirmeler yapabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
3 . Milli güç unsurlarının Atatürk’ün yönetim anlayışındaki yerini ve önemini açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
4 . Cumhuriyetçilik ilkesinin önemini ve cumhuriyet yönetiminin Türk toplumuna sağladığı faydaları kanıtlara dayalı olarak açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
5 . Bir Türk vatandaşı olarak Cumhuriyet’in Türk milletine kazandırdığı vatandaşlık temel hak ve sorumluluklarının neler olduğunu söyleyebilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
6 . Atatürk’ün milliyetçilik ilkesinden yola çıkarak millî birlik ve beraberliğin önemini açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
7 . Atatürk’ün “Türkiye Cumhuriyeti’ni kuran Türkiye halkına Türk milleti denir.” özdeyişinden hareketle “Ne mutlu Türk’üm diyene!” ifadesinin içerdiği anlam ve önemi açıklayabilirim. (Bu bölümle ilgili eksiklerim var)
8 . Milli egemenlik, eşitlik, adalet ve demokratik hak kavramlarını Atatürkçü Düşünce Sistemi’ndeki Halkçılık ilkesi ile ilişkilendirebilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
9 . Devletçilik ilkesinin siyasi, sosyal ve kültürel alanda devlete yüklediği görevleri açıklayabilirim. (Bu bölümle ilgili eksiklerim var)

8. Sınıf Top Yayıncılık İnkılap Tarihi Çalışma Kitabı Sayfa 96 Cevabı

10 . Ulusal ve uluslararası faktörlerin devletçilik ilkesinin benimsenmesindeki etkisini değerlendirebilirim.(Bu bölümle ilgili eksiklerim var)
11 . Laiklik ilkesinin devlet yönetimi, hukuk ve eğitim sistemi ile sosyal alanda meydana getirdiği değişimlerden yola çıkarak önemini açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
12 . İnkılapçılık ilkesinin Türk ulusunun milli kültür değerlerini geliştirerek çağdaşlaşmasının bir aracı olarak değerini açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
13 . Atatürk ilkelerinin amaçları ve ortak özellikleri hakkında değerlendirmeler yapabilirim. (Bu bölümle ilgili eksiklerim var)
14 . Atatürkçü Düşünce Sistemi’nden yola çıkarak Atatürk ilke ve inkılaplarını oluşturan temel esasları açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
15 . Atatürk ilkelerinin modern Türkiye’nin kuruluşu ve gelişmesindeki yerini ve önemini açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
16 . Türk Milli Mücadelesi’nin ve Atatürkçülüğün, bağımsızlık savaşı veren mazlum milletlere nasıl örnek olduğunu açıklayabilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)
17 . Atatürk ilke ve inkılaplarına sahip çıkma ve devamlılığını sağlama konusunda kişisel sorumluluklar üstlenebilirim. (Bu bölümü çok iyi anladım)

Öz değerlendirmeniz sonucunda V ve !-! sembollerini işaretlediğiniz konuları tekrar çalışınız. Bu konular için öğretmeninizden de yardım isteyebilirsiniz.

Let’s block ads! (Why?)

3. Sınıf Meb Matematik Ders Kitabı Cevapları

3. Sınıf Bilen Yayıncılık İngilizce Ders ve Çalışma Kitabı Sayfa 

9. Sınıf Yıldırım Yayınları İngilizce Ders Kitabı Sayfa 96 Cevabı | 

3. Sınıf Berkay Yayınları Matematik Ders Kitabı 

9. Sınıf Yıldırım Yayınları İngilizce Ders 

10.Sınıf Demokrasi ve İnsan Hakları Cevapları 

10. Sınıf Tarih Ders Kitabı Cevapları Tuna 

10.Sınıf Almanca Çalışma Kitabı Cevapları Ata-Meb 

10.Sınıf Almanca Ders Kitabı Cevapları Ata – 

10. Sınıf İngilizce Çalışma Kitabı Cevapları Dikey 

10. Sınıf İngilizce Ders Kitabı Cevapları Dikey 

10. Sınıf Biyoloji Ders Kitabı Cevapları Açılım Yayınları

10. Sınıf Kimya Ders Kitabı Cevapları Tutku Yayınları

10. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları Mega Yayınları

10.Sınıf Matematik Ders Kitabı Tuna Yayınları Soru Çözümleri (Yeni)
10. Sınıf Türk Dili ve Edebiyatı Ders Kitabı Cevapları Biryay Yayınları
11. Sınıf Fizik Ders Kitabı Cevapları İpek Yolu Yayıncılık
11.Sınıf İleri Matematik Ders Kitabı Nova Yayınları Çözümleri Cevapları
11. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Ezde Yayıncılık 2017 2018
7. Sınıf Fen Bilimleri Mevsim Yayınları Ders 
7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı Cevapları Ada Matbaacılık
7. Sınıf Matematik Ders Kitabı Cevapları Gizem Yayınları
7. Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları MEB Yayınları

 

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.