Ana sayfa EĞİTİM HABERLERİ “Cennet anaların ayakları altındadır.” (Hz. Muhammed ‘sav’ ) Özdeyişini açıklayan bir yazı...

“Cennet anaların ayakları altındadır.” (Hz. Muhammed ‘sav’ ) Özdeyişini açıklayan bir yazı yazınız.

3
7. Sınıf MEB Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı cevapları
7. Sınıf MEB Yayınları Fen Bilimleri Ders Kitabı cevapları

Reklamı Kapat

Bugünkü yazımızda “Cennet anaların ayakları altındadır.” (Hz. Muhammed ‘sav’ ) Özdeyişini açıklayan bir yazı yazınız. kompozisyon konusunu ele alacağız.

“Cennet anaların ayakları altındadır.” (Hz. Muhammed ‘sav’ ) Özdeyişini açıklayan bir yazı yazınız.

Cennet dediğimiz şey nedir ki? Cennet dediğimiz şey analarımızın bizlere sunduğu bu dünyada aldığımız ilk nefes, anamızın kokusu değil midir? Bence cennet analarımızın olduğu yerdir. Çünkü analarımızın bizler için neleri feda ettiğini biliyoruz. Onlar kendi hayatlarından vaz geçerek bizlerin mutluluğu hayatımızın iyi olması için her şeylerini veren tek yaşam kaynağımızdır. Onlar biz hastalanınca hastalanan ağlayınca ağlayan gülünce gülen üzülünce üzülen tek dostumuz, arkadaşımız tek şükran duyacağımız kişilerdir. Onlarsız bir dünya sonsuza dek yarım kalacak bir yer olacaktır. Hz. Muhammed boşuna mı demiştir “ Cennet analarımızın ayakları altındadır.” Diye. Bence sırf bu söz bile analarımızın ne kadar kıymetli olduklarını bizlere gösteren en önemli şeydir. Annelerimizi senenin bir günü anneler gününde değil her zaman her an diliminde bile unutmamalı onlar için iyi ve güzel olan neyse sadece ve sadece onu yapmalıyız. Ancak o zaman onların hakkını ödeyebilme şansına sahip olabiliriz.

Sizler için “Cennet anaların ayakları altındadır.” (Hz. Muhammed ‘sav’ ) Özdeyişini açıklayan bir yazı yazınız. konusunu incelemeye çalıştık. Yayınımızı beğendiyseniz sosyal medyada paylaşarak bize destek verebilirsiniz.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.